tassers, welke door de jonge garde met 51 werd gewonnen, en besloten met een bal in de cantine, hetwelk, dank zij de medewerking van de Jazzband, een zeer prettig verloop had. Den volgenden dag waren de Ned. Corinthians onze gasten. Met een gezellige lunch werd de dag begonnen. Bij die gele genheid werd ons een zilveren herinneringsmedaille door de Ned. Corinthians aangeboden. Onmiddellijk na tafel werd, onder zeer ongunstige weersomstandigheden, de wedstrijd begonnen, nadat de gasten door den Gouverneur waren toe gesproken. Vol angst en vreeze werd door ons de wedstrijd aange vangen tegen oud-internationaals als Mac Neill, Bulder, Kamperdijk, Ben Verwey e.a. In 't begin liet alles zich dan ook zeer ongunstig aanzien. Door beter spelroutine der gasten stond Velocitas direct met 30 achter. Iedereen dacht, dat het een debacle zou worden, maar toch zegevierde de jeugd over techniek en betere spel- kwaliteiten. In een snel tempo werd de achterstand ver kleind en de leiding genomen. Het slechte weer speelde ons echter parten en zoodoende verloren wij dezen prettig ge speelden wedstrijd toch nog met 56. Ons feest werd besloten met een thé-dansant en een dans avondje in de cantine. Verschillende wedstrijden werden toen daarna nog ge speeld tegen N. A. C.-combinaties, de School voor Verlofs officieren der Infanterie enz. Wij wonnen ze alle; hoe, is mij nu nog steeds een raadsel, want door de ondervinding niet wijzer geworden, werd er nog steeds niet geoefend en bleef alles bij het oude. Gelukkig bestond er een kern, waarop te rekenen viel, al bestond die nu niet direct uit de kopstukken van ons elftal. Hulde aan hen, die zonder pretenties, bij iederen wedstrijd in het veld traden, en geregeld kwamen oefenen. 77

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1927 | | pagina 87