lekkernijen vormden een mengsel, waarvoor menig gas- officier een bedenkelijk gezicht zou zetten, en hem snel naar zijn nieuwste type gasmasker zou doen grijpen. Orgels gaven de meest schetterende creaties op muziekgebied ten beste. Alles draaide, joelde, tierde, voor een bezadigd, nuchter bewoner van onze lage landen feitelijk een vreemde gewaarwording. Heel in de verte glimmen drie lichtjes; ze naderen. Ein delijk komen uit de diepe duisternis, die om de groote lichtstad heerscht, drie bekwartiermutste wezens te voorschijn. Het nuttigen van een moreele opkikkering in den vorm van een kop koffie en een zuurbal in dit oord van jolijt, veroorzaakte een klein oponthoud. De zware slag van één uur der naburige torenklok, deed het drietal fluks weer de lantaarns ontsteken en in den zadel springen. En voort ging het, onder het motto: ,,Dat gaat naar Den Bosch toe, zoete lieve. Het was reeds te laat voor den gastvrijen Burgervader van de stad, beroemd door haar krijgsraad en Oeteldonck- schen Prins, om het illustre drietal vanaf het bordes van zijn stadhuis een welkomstgroet toe te roepen. Een ander vertegenwoordiger van de Bossche burgerij, in den vorm van een krijgsmanshaftig uitziend brigadier van het politiecorps ontving hen, stempelde hun marsch- boekje af, en trachtte duidelijk te maken door welke bin nenwegen het vlugst de plaats van bestemming zou zijn te bereiken. En weer deden drie kaarslantaarnlichtbundels het pad nauwelijks zichtbaar maken voor de spiedende oogen van 92

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1928 | | pagina 100