loopig als oordbivak; den vermoeiden ledematen werden een oogenblik rust gegund. De polshorloges wezen negen uur aan, maar, o schrik; geen burgemeester, geen vertegenwoordiger der bloeiende gemeente. Een boerenvrouwtje deelde mede, dat de be langrijkheid van de plaats meebracht, dat de burgervader twee maal per week de blauwe trap van 't gemeentehuis beklom; net mis natuurlijk. Dus nog maar wachten, of er een of andere autoriteit zou komen opdagen. Het wachten werd bekroond, daar plotseling een heer met pantoffels op een fiets aan kwam zetten en mede deelde, dat zijn vlugge komst het gevolg was van 't gerucht, dat er drie vreemd uitziende menschen gesignaleerd waren en naar den burgemeester gevraagd hadden. Hij stelde zich voor als de Secretaris en plaatste met een weinig achterdocht het zoo lang begeerde stempel in het marschboekje. Het volgende marschdoel was Heusden, waarheen met een vlot gangetje werd gereden om den verloren tijd in te halen. Daar teekende in de verte het stadje zich af achter de dijken van de Maas. De groote brug werd overgereden en Heusden binnengestoven. De geachte lezer moet zich verplaatsen in een eenigs- zins deftig stadhuis, waar fraaie wandschilderingen een grootsch cachet trachten te geven aan de verschillende zalen. Er heerscht een bijzondere drukte in de kamer van den Secretaris. Tafels vol officieele stukken, betreffende vee- verkoopingen, rechtszaken en veilingen geven den klerken handen vol werk, en.den bezoeker nauwelijks de kans 94

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1928 | | pagina 102