om te woord gestaan te worden. Het middelpunt van aller belangstelling is een deftig uitziend heertje, dat heftig gesticuleerend de stapels acten doorbladert en door snuffelt. Kalm treedt ons drietal met ontbloote hoofden nader, stelt zich voor, en vraagt vormelijk het hoofd der gemeente te mogen spreken. Het deftig uitziend heertje schrikt op uit zijn beslommeringen, doet een paar stappen nader, en met een.... ,,Zoo jongens, wat willen jullie?" was voor de bezoekers het ijs gebroken, Het deftige gedoe, dat een stadhuis eigen is, was omgeslagen in een gemoedelijke plattelandsgemeentehuisstemming. Men stelde belang in de drie globetrotters, was hun met alles van dienst; en toen ging het weer voort naar Waalwijk. De nijverheid, die in de schoenenstreek heerschte, prik kelde al van verre de reukorganen. Weldra was ook de langestraat, of liever Langstraat, bereikt. Het werd nu toch tijd, den inwendigen mensch te ver sterken, en de lunch in een hotel werd met recht eer aan gedaan. Eerst werden de vereischte formaliteiten verricht en dan na den smakelijken maaltijd koers gezet naar Loon op Zand, het land der messenstekers. De bevolking bleek er echter niet zoo moorddadig uit te zien, als de op sensatie beluste pers er over schrijft. Dit oord bezit geen gemeentehuis, zoodat op het post kantoor de marschorder door een vriendelijke Loon-op- Zandsche schoone afgestempeld werd. Een heerlijke weg met de beruchte Brabantsche kinder- 95

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1928 | | pagina 103