v. d. Kolk, Brendgen en Wieffering; verder de adelborst Douw v. d. Krap en de Utrechtsche student Nieuwenhuys. Deze laatste was een geduchte, links schermende tegen stander, en de uitslag van de laatste partij werd dan ook vol spanning tegemoet gezien. Won deze student met 40 van Wieffering, dan zou ons ook de eerste prijs personeel sabel ontgaan. Maar Jantje weerde zich dapper en wist het tot 34 te brengen, waardoor de eerste prijs aan Mon- teiro kwam. Bravo Jan! De uitslag was als volgt: le: Monteiro, 6 gewonnen par tijen, 26 gegeven en 15 ontvangen treffers; 2e: Nieuwen huys, 6 gewonnen partijen, 26 gegeven, maar dank zij Wieffering, 17 ontvangen treffers; 3e: Boutmy, 4e: Brend- gen; 5e: v. d. Kolk; 6e: Douw v. d. Krap; 7e: Wieffering; 8e: Hartwig. Den laatsten dag hadden wedstrijden op floret en degen plaats, waarbij de onzen weer de meeste prijzen weg haalden. Na Kerstverlof werd er weer direct met schermen be gonnen, nu voor onze eigen wedstrijden en de komende wedstrijden van den K. O. S. Maandag 28 Maart werd de eerste dag van onze scherm- wedstrijden, waarvoor zeer velen hadden ingeteekend en welke in twee afdeelingen ondergebracht waren. Ook voor degen bleek veel ambitie te zijn; er waren n.l. voor sabel 45 en voor degen 22 deelnemers. Deze dagen was het dan ook zeer druk in onze scherm- zaal en wij mochten ons in de belangstelling van den Gouverneur en vele Officieren verheugen. Van de afdeeling sabel II „minder geoefenden" kwamen er acht in de finale, welke eindigde met: 1: Versteeg, 2: van Santen; 3: den Hengst; 4: Hassebroek; 5: Duf our; 108

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1928 | | pagina 116