In het Paaschverlof worden op Houtrust in Den Haag tusschen de Adelborsten en de Academiebewoners wed strijden gehouden, waarin de Adelborsten onze meerderen blijken te zijn. 's Avonds, in den Dierentuin, werden deze wedstrijden met een zeer geanimeerd bal met attracties besloten. Weldra zou de „Algemeene" echter een groot verlies lijden; onze scherm-instructeur, de wachtmeester Ver- heyen, die zooveel jaren zijn beste krachten voor onze vereeniging gegeven had, ging zich terugtrekken, en had reeds in Amersfoort zijn tenten opgeslagen. Op 2 Mei werd er afscheid van hem genomen. In de schermzaal waren tal van Officieren, oud-leerlingen, om hem vaarwel te zeggen. Kapitein Doorman bedankte hem voor het vele, dat hij voor de schermsport in het algemeen, en voor de aanko mende schermers der K, M. A. in het bijzonder heeft gedaan. Dat dit niet tevergeefsch is geweest, daarvan geven onze Olympische schermers voldoende blijk. Door onzen voorzitter Boutmy werd den jachtmees ter" want zoo zal hij bij een ieder die hem gekend heeft, in het geheugen blijven een gouden horlogeketting aan geboden als herinnering aan onze vereeniging. Nadat er nog een photo was genomen, met onzen, nu oud-, instructeur in het midden, reikten wij hem de hand tot afscheid. Op de K. O. S.-wedstrijden werden voor de aspirant leden alleen degenwedstrijden gehouden, en hierop be haalden onze .cracks" dan ook eenige prijzen. Na deze wedstrijden was het voor dit jaar met schermen gedaan. Uit het voorgaande moge blijken, dat wij, dank zij 110

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1928 | | pagina 118