dagelijks die kadetten benoemd worden, welke zoowel het vleesch voorsnijden als de overige spijzen voordienen zullen; en zal ook de salade in de bakken door daartoe te benoe men kadets klaar gemaakt worden. Aan den kadet Pels Rijcke van de 4e Kompie kan morgen, ter gelegenheid van den verjaardag van zijnen Vader, Per missie om uit te gaan verleend worden. 7-12-1828. De Heeren Kompagnieskommten worden aan gemaand om volstrekt niet meer dan het bepaalde getal kadetten te laten uitgaan, zoodat nimmer dezelfde kadet meer dan eenmaal 's maands uitgaat en nimmer zonder bij iemand in de stad gevraagd te zijn, moetende de overige bij goed weder onder geleide van de onderofficieren gaan wandelen. 9-12-1828. De kadetten tabak rookende of pruimende of op eenige andere wijze tabak gebruikende gevonden wor dende, zullen gedurende 3 maanden het maximum van korting op hun zakgeld ingehouden worden. 24-12-1828. Indien het weeder zich daartoe eigent zul len de kadetten hedenmiddag om 3 uren door den Luit. der week wandelen geleid worden, over de wallen tot aan de Ginnekenpoort en voorts tot in het Ginneken gaande en dienzelfde weg wederom terug. De kadetten der Artillerie van het 4e studiejaar rijden; en die der Genie van dat studiejaar worden door den le Luit. Nanning in de vestingwerken geleid, om zich met de zelve bekend te maken. Het voren bepaalde voor de kadetten van de Genie 4e studiejaar wordt ingetrokken, omdat het gras te nat is en gaan meede wandelen. 194

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1928 | | pagina 202