25-12-1828 (le Kerstdag). Heden om 3 uren zullen de kadetten door den Luitenant der week wandelen geleid worden over de wal de Boschpoort uit, de weg naar Ter- heyde inslaande, zoover als genoemde officier denkt, om met het vallen van den avond weer in het Akademiegebouw te zijn. 26-12-1828 (2e Kerstdag). Heden ochtend gezien hebben de, dat er eenige kadetten tegen de gegeven order over den muur langs de gragt gingen leggen; dat andere boven op de borstwering liepen, en andere de baldadigheid zelfs zoo ver dreven, om over de in de gragt leggende modderplanken te lopen en planken uit het water op te halen, zoo wordt dit hiermede ten strengste verboden, en zal men, indien zulks wederom mogt voorvallen, de poort van het groote gebouw doen sluiten en aan geen der kadetten meer gepermitteerd worden om in den omtrek van het gebouw te wandelen. 1-1-1829 (Nieuwjaar). Heden middag om 3 uren, mili taire wandeling onder de orders van den Heer le Luit. De Bonnier, de poort en weg wordt aan den Luit. overgelaten; echter zal hij langs de wal en niet door de stad naar buiten marscheeren. |7-2-1829. Heden middag om 3 uren zullen 3 tiroler zan gers op de uitspanningszaal zingen, en tiroolsche dansen maken, waarvoor aan hun voor rekening van ieder kadet vijf cents zal betaald worden. 15-2-1829. De kadetten worden gewaarschuwd, dat die- geene welke stoelen van de zaal 21 afhalen, of op dezelve zittenden mogten bevonden worden, onverschillig of zij dezelve zelfs uit de zaal gehaald of door hun aldaar bevon- 195

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1928 | | pagina 203