stelling in onze handen bleef, juist toen onze re serves. 't Fatum had niet gelogen, de letters werden wazig voor mijnoogenTeddy doodTeddyTeddybeer Berengrafnu begreep ik pas goed, wat hij bedoeld had. Dan drong tot mij door, dat ik nu zijn laatsten wensch moest volbrengen'en starend op de koude letters zag ik ze verspringen, ze vormden zich weer tot figuren en in eens zag ik z'n trouwe oogen voor me, die me droevig smeekend aankeken; dan in eens waren 't weer de koude letters, die mij zijn dood meldden. Langzaam ging ik naar mijn bureau en nam zijn ring en het pakje brieven, waarop in heel kleine lettertjes stond: „Aan 't Kindje „Engeltje". 't Viel me zwaar om ze in te pakken en te verzenden, wetende, dat zij, aan wie het gericht was, dan zou weten, dat Teddy gesneuveld was. Maar telkens, als ik even aarzelde, zag ik weer zijn trouwe oogen voor me, die me aan m'n belofte, hem gedaan, herinnerden. Mammie, was hij erg lief de Pa van Teddy-toldaat? Spelend met een beertje met 'n uniformpje aan, keken twee bruine kinderoogjes naar de oogen van nog 'n kindje op. 'n Kindje, dat echter met „Mammie" door het eerste werd aangesproken. Ja, Pop, hij was heel. Mevrouw, de post heeft dit net voor u gebracht. Onrustig, nerveus, opende Mammie het pakketje. Mammie, komt de echte Teddy-toldaat nu?....; maar 't kindje vroeg niet verder, iets in haar Mammie's doen deed haar begrijpen, dat de echte Teddy-toldaat nooit meer zou komen en 't kleine Kindje huilde, huilde stil tegen Teddy-toldaat je aan. TEDDY. 011

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1928 | | pagina 219