7 December. Bezoek van den Commandant Veldleger, Luit.-Generaal Muller Massis aan de Academie. Z.E. woont eenige lessen en oefeningen bij en bezoekt eetzaal en slaapzalen. De S.A.-er Blokker had de eer op de plaats te slapen, waar vroeger Z.E. „gelegen" had. 's Morgens défilé. 21 December. le-Luitenant C. P, M. M. Bogaerts, vliegenier N.I.L., houdt een lezing over den Indischen vliegdienst. Voor de pauze werd het technisch gedeelte behandeld, dat, hoewel uit den aard der zaak vrij gedetailleerd, toch met belangstelling werd gevolgd. Bewijs: de bestorming van Luitenant Bogaerts door de Jonkers tijdens de pauze. Toen na de pauze de Lui tenant Bogaerts overging tot het voor ons interessantere deel, met mooie luchtfoto's grootendeels door hem zelf gemaakt, en toegelicht in ons Academie-koeterwaalsch, kon hij geen grootere belangstelling verlangen. Een daverend applaus vertolkte dan ook onzen dank en bewees, dat de woorden van den Gouverneur: ,,U zult velen voor den vliegdienst gewonnen hebben," niet ten onrechte gesproken waren. Tegen het Kerstverlof was plotseling de oude bel bij de wacht, die al zoovelen had zien komen en gaan, weer gehuld in een kleed van dennetakken en namaaksneeuw, terwijl 's avonds de traditioneele gekleurde gloeilampjes op corridors en gangen brandden, hetgeen de Kerststemming erin bracht. Het gevolg was echter, dat overal zaklantaarns opdoken om den weg te vinden in de boekenkasten. 23 December. Een zenuwachtig gedoe en „afloopen" van de morgen lessen. Dienst als op Engelsche-Zaterdag. Om 11.15 stond 58

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1928 | | pagina 66