8 Juni. 's Middags voor hen, die meegaan naar Amsterdam, be spreking. Daarna om 2.30 uitreiking van de nieuwe veld- tenues, schijnbaar speciaal voor deze gelegenheid bewaard. Om 3 uur inspectie door Majoor Fruyt van Hertog. Om 4 uur inspectie door den Gouverneur. Er zal den volgenden dag van half zeven v.m. tot ongeveer 5 uur n.m, niet ge rookt mogen worden om krachten te hebben voor den ver- moeienden marsch. 9 Juni. Wedervaren van detachement-van Heutsz. Om 5.15 reveille. De meesten zijn al eerder wakker en enkelen zelfs tegen hun gewoonte al opgestaan. Alles gaat stil en rustig. Om kwart voor zes ontbijt. Een uitgebreid 2e-ontbijt wordt meegenomen. Om kwart over zes aantre den; de vaandels in foudraal. We marcheeren naar het station. Daar staan reeds eenige detachementen van de andere wapens gereed. Om 6.46 vertrekken we, en om 10.06 stoo- men wij het station Amsterdam binnen. Vlug zijn wij ontla den en we marcheeren naar het Beursgebouw, waar we een uur rust zullen hebben. De meesten ontmoeten daar nog oude bekenden, wat niet te verwonderen is, daar alle detachementen in het Beursgebouw vertoeven. Om onge veer 10.30 komen de brigades Indische Marechaussee en de Koloniale Reserve binnen, die voor den Hollandschen sol daat veel bekijks hebben. Om 11 uur staan we klaar om onze plaats in den stoet in te nemen. De vaandels zijn intusschen van het foudraal ontdaan en met floers omhangen. We marcheeren langs het 66

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1928 | | pagina 74