naar het station, door de drukke Kalverstraat, waar in alle café's het publiek opstond, om dat ongewone te zien. Om 7.09 vertrokken we naar Breda, waar we, na een uur wachten in Rotterdam, om 11.06 aankwamen. Van het station weer in denzelfden pas als te Amsterdam terug naar Kilacadmon. Om half twaalf waren we thuis, en na een korte toespraak van den Gouverneur en een uitgebreiden avond maaltijd gingen we snel naar bed. Want het zou gewonen tijd reveille zijn en we voelden allemaal onze botten. Zij, die thuisbleven. Vanmorgen zijn de uitverkorenen, die de ter aardebestel- ling van het stoffelijk overschot van wijlen Generaal van Heutsz zullen bijwonen, vertrokken. Gaarne hadden we allemaal deze, voor ons-militairen zoo buitengewone, plech tigheid bijgewoond, maar dat was niet mogelijk. Toch was ook voor ons deze dag niet van beteekenis ontbloot, want 's middags heeft onze leeraar, de Majoor Ravenek, een zeer interessante lezing gehouden over het leven en werken van wijlen Generaal Van Heutsz. Op de cantine waren aanwezig alle niet naar Amsterdam vertrokken cadetten en leerlingen, alsmede een groot aan tal officieren en leeraren. De Majoor Ravenek begon met een uiteenzetting van de plechtigheid, welke in Amsterdam op dat oogenblik plaats had, zoodat we dus ook allen op de hoogte waren van hetgeen er ging gebeuren. Vervolgens ging de Majoor er toe over een korte beschouwing te geven van de loopbaan van wijlen Generaal Van Heutsz. Uit deze beschouwing bleek ons, welk een buitengewoon mensch, in elk opzicht, de Generaal was geweest. Verschillende voor vallen uit zijn loopbaan, zoowel hier als in Indië, werden aangehaald, zoodat het geheel voor ons een zeer interes- 69

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1928 | | pagina 77