santé lezing was. Bij het begin van de pauze verzocht de Majoor Ravenek een oogenblik stilte en werden aan de schilderijen, waarop de gesneuvelde of aan bekomen ver wondingen overleden officieren der K. M. A. en H. C. ver meld zijn, twee prachtige kransen gehecht door het Senaats lid, den Cadet-Sergeant Wartena. Na afloop van de lezing bleek uit den bijval, hoezeer ieder dezen middag op prijs stelde. 10 Juni. Er wordt veel gesproken en verteld over Amsterdam. Hoe ver het was en hoe zwaar. De couranten brengen aanvul ling, n.l. datgene, wat wij niet gezien hebben. Corpsvergadering. Er wordt een voorloopige Senaat ge kozen. De stemming wijst uit, dat Abbink, Leyder en Loge man de uitverkorenen zijn. De oude Senaat bedankt nog maals allen, die tot het welslagen van het assaut hun mede werking hebben verleend. Begin van het examen voor de S. A, Na afloop van de verschillende examens is het eenige dagen een ware warboel. Overal gesleep met kisten en koffers. Op de slaapzalen moet men springende over- of kruipende tusschen deze nuttige reisartikelen door zien te komen naar, waar men zijn wil. Ondertusschen zit het oudste studiejaar H. C. al te stu- deeren voor het officiersexamen, en klaagt van tijd tot tijd over de herrie, die de anderen maken. Als de Infanteristen op 18 Augustus 's avonds in Rijen de fietsen bestijgen en naar Breda trappen om de gelukkige geslaagden te felici- teeren, (want dien dag is het uitslag), vinden zij bij aan komst op Kilakadmon de vogels reeds grootendeels ge- 70

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1928 | | pagina 78