bewonderen. Om 12.30 eten. De Marechaussees zitten aan twee tafels tusschen de onzen, Daarna wat rooken, praten en photografeeren, tot we om 1.30 weer klaar stonden voor een marsch door Breda en omgeving, onze vaandels en de stafmuziek van 't Zesde ingedeeld. Eerst défilé voor den Gouverneur, en daarna de stad door, weer begeleid door een groote menigte, die, dank zij de activiteit van de Bre- dasche dagbladen, met de route bekend was; vooral de Ba ronielaan stond vol. Voor het stadhuis defileerden we voor den Burgemeester en den Gouverneur. Zoo bereikten we weer Henricus. Daar stonden de Artilleristen al klaar voor hun nummer rijden. Wij snel afhangen en naar het zijterrein! Een tribu ne was er gebouwd voor den Gouverneur, de Officieren en de Marechaussees. De muziek van het Zesde speelde, ter verhooging van de vreugde. Achtereenvolgens werden ge geven een nummer rijden, een zeer goed uitgevoerde colonne geweer, geleid door Willemse, verschillende demonstraties van de Roeivereeniging, waaraan verbonden een canoge- vecht, dat aan alle deelnemers een nat pak bezorgde en aller lachspieren in beweging bracht, waarvan Pim niet in het minst oorzaak was, en ten slotte, het tot springen bren gen van een watermijn, die de visschen in den singel een korteren of langeren tijd het bewustzijn deed verliezen. Hierna gingen wij ons verfrisschen, en om 5 uur verza melden we weer voor een zeer aanlokkelijk uitziende rijst tafel. Hulde en dank aan Mevrouw van Win en Mevrouw Snijdewint, die door hun .tactische en technische" bemoei ingen ons een waar feestmaal verschaften. Na tafel wat praten en beweging nemen, waarna ver zamelen in de cantine om den avond gezellig door te bren- 73

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1928 | | pagina 81