'gen. Eerst bioscoop, en daarna de clou van den avond: eenige zeer verdienstelijk gespeelde stukjes Hawaiian, die de gemoederen der Marechaussees in beweging brachten, vervolgens eenige nummers van de ,,band", die zich ook te voren al had laten hooren. Toen plotseling.het Wilhel mus; de gordijnen gingen open, en er stond een vergroot exemplaar van de Militaire Willemsorde. Even sloten de gor- dij nen zich weer om direct daarna weer open te gaan en de drie woorden: Moed, Beleid en Trouw, symbolisch voorge steld, te laten zien. Jammer dat de kleurenbelichting niet iets scherper was: het effect was dan nog grooter geweest. Na afloop dankte de Luitenant Jordans allen voor het genoegen en vroeg even aandacht voor een Amboneesch ser geant, die eenige woorden zeggen wilde. Deze hield een toespraak, waarom menig redenaar hem benijd zou hebben, en waarin hij begon te zeggen, niet in het Hollandsch te kunnen spreken, zooals van een sergeant- le klas verwacht kon worden, daar hij voor den vijand dien rang behaald had. In bloemrijke bewoordingen vertelde hij over hun ver knochtheid aan onze Koningin, en besloot met het verzoek een driewerf Hoera" op de Koningin uit te brengen, een verzoek, waarvan door ieder met geestdrift voldaan werd. Met een korte toespraak besloot de Gouverneur dezen feestavond. 26 Juni. 's Morgens woonden de Marechaussees vergezeld door hun gidsen, een godsdienstoefening bij; de Roomsch Katho lieken in een der kerken, de Protestanten in een der voor het doel stemmig ingerichte academielokalen. Na afloop brachten zij een bezoek aan het Etnografisch museum. De autotocht, die voor den middag op het programma stond, 74

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1928 | | pagina 82