Ons eten wordt bij een boer gekookt, en met smaak nuttigen we de eieren. Spoedig komt daarna ons stroo. Plotseling geschreeuw, veroorzaakt door de bewoners van de tent van Witbol, 'n divisie mieren, groote en kleine trekt fer op aan. En hoewel deze bewoners, na geleverde slagen bewezen hebben, voor geen klein geruchtje vervaard te zijn, geven zij het veld gewonnen. 's Avonds reünie in Hotel Concordia, waar onder gezel- ligen kout de tijd vlug voorbij gaat. Verliefde en verloofde menschen schrijven vele briefkaarten en de Almanak-redac teur declareert 'n nieuw potlood. Dank zij 't zachte stroo slapen we beter dan den eersten nacht, We hebben 'n uitgebreid ontbijt met Coffee and eggs", welke de boer van Vaassen voor ons klaar heeft gemaakt. De vijand marcheert direct hierna af en de eigen partij raapt strootjes. Daarna afmarsch; we hebben 'n ,,mooi" fietspad, en na enkele valpartijen, waarbij de „paling" in z'n element te recht komt, komen we te Budel aan. Vandaar naar Maar- heeze, waar de vijand zich heeft opgesteld. Hij kan den druk van verschillende zijden niet weerstaan en wij slagen er in, het station te bezetten. Het tactisch doel is bereikt. Jnusschen is ons eten gekookt en, na dit verorberd te hebben in 't Stationskoffiehuis, hebben wij tot één uur rust. Hiervandaan trekken we op Asten aan. Hoewel de „Heiplukker" de troep op den straatweg wil laten rijden, verkiezen wij toch het stoffige, maar betere fietspad. Over de brug over de Zuid-Willemsvaart wordt rechts afgeslagen en we gaan op verkenning voor een kampplaats. Met de noodige vlotheid is deze gevonden; de tenten 81

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1928 | | pagina 89