verdediging wordt gebracht en wel zoo, dat doordringen ondoenlijk blijkt, zoodat tot wapenstilstand wordt besloten. Hierna afmarsch over Helmond, langs de Haag, let wel de Haag, om dan een overval op de spoorlijn te doen, welke zoo mogelijk vernield moet worden. De bewaking is echter op haar post, en mede door het moeilijke terrein mislukt de overval. Na de bespreking van de oefening, wordt in vliegend tempo afgemarcheerd langs de spoorbaan in de richting Eindhoven. Bij Eeneind wordt naar het Zuiden afgeslagen en we ont dekken bij het kanaal EindhovenHelmond 'n mooie kam peerplaats. De tenten verrijzen vlug tusschen de dennen- boomen; enkele tentbewoners plukken hei voor onderligging. Nadat er eenige foto's genomen zijn, wordt er in het kanaal gezwommen, waarna een welverdiende rust volgt. Onder 't eten worden er snoode plannen gesmeed; plan nen van: Eindhoven, leuk jö, groote stad, aardige meisjes. ei> 'k durf niet te schrijven, wat er al gefluisterd werd. 't Is avond. Eindhoven is 'n groote stad, maar toch wordt er door de week niet gedanst dus.naar de bioscoop. Groote lichtreclames trekken ons naar: „Dat is Parijs" en „de Snelheidsduivel", twee hoofdfilms. „Parijs" trekt heel erg; dus allen naar binnen, waar spoedig blijkt, dat ons entree voor de reeds aanwezige Eindhovenaren 'n filmpje apart was. Stelt U zich ook voor, een stelletje bruine wat? zwarte! militairen op een van de hoogste rangen. Dan gaan de lichten uit, en zien wij Parijs en nog heel wat meer. Na afloop wordt nog even eenige verfrissching genomen en toen bivakwaarts, zingende van: „Show me the way to go 83

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1928 | | pagina 91