er iets; er „zat onweer in de lucht". Na de oefening werd aan getreden, gereed voor den afmarsch, maar daar kwam nog wat. Majoor Fruyt van Hertog maakte den uitslag der over gangsexamens, hem telegrafisch toegezonden, bekend. Even uit den band gesprongen, en toen naar het kamp terug, weer begeleid door de opwekkende marschen van de muziek van 5 R.-I. Den laatsten dag gingen we 's morgens naar terrein B,, waar de Overste Kleinsma ons na afloop der oefening toe sprak. Hierna werd op verzoek van Z.H.E.G. het Hoofd cursuslied gezongen, hetgeen deze oud-Hoofdcursiaan en oud-leeraar aan den cursus zeer op prijs stelde, 's Middags woonden wij een oefening in schieten op luchtdoelen bij van de Normaal-Schietschool, waarbij verschillenden onzer toon den, goede schutters te zijn. Groote hilariteit verwekte het, als een geweerschutter zijn doel juist door den mitrailleur weggepikt zag. Zaterdagmorgen vertrokken de Hoofdcursianen om 6 uur te voet naar Arnhemf om van daar per spoor naar Breda terug te keeren. Op datzelfde uur kwamen de Cadetten de legerplaats binnen na een nachtelijken tocht door allerlei terrein, naar de bijna spreekwoordelijk geworden Gerrits Flesch. Nog eenige dagen maakten deze laatsten de om geving van Harskamp onveilig met oefeningen in terrein- leer, samenstellen van vuurplannen; brachten op den ver jaardag van H. M. de Koningin-Moeder een bezoek aan het Legermuseum op kasteel Doorwerth en bestegen op een goeden morgen het stalen ros, trapten naar Amersfoort, waar zij zouden leeren hoe hart...., herstelt! loopgraven stormenderhand veroverd moeten worden. Natuurlijk vielen er weer zonderlinge gevallen voor: de Geit ontdekte daar in de hei een minuut van 70 seconden, en Jaap trof natuur- 87

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1928 | | pagina 95