m kleurige vlaggen het geheele terrein moesten omtooveren; kortom al deze werkzaamheden werden verricht. Daar tus- sehen door werden de verschillende onderdeden van het uit te voeren programma beoefend, hier eenige galoppee- rende paarden, welke met of zonder ruiter eenige sprongen deden, daar een aanvallende infanterie-afdeeling, gesteund door een sectie mitrailleurs, elders groepen cadetten, die zich in de athletiek bekwaamden, dan weer plotseling de schetterende fanfares van het cadetten-blaasje, waarachter de jongste-jaars om het tempo te leeren, waarmede straks gedefileerd zou worden; in één woord, dank zij het prachtige weer, overal „fanaat" werken. Op het voorterrein werden masten opgericht voor extra verlichting, electrische kabels werden gelegd, terreinge deelten afgezet, omdat straks groote groepen Bredanaars den avond, voordat de feesten officieel zouden beginnen, de jubilaresse zouden komen huldigen. Wagens met groen reden de poort binnen, vracht-auto's brachten bergen materiaal, en zoo was het overal een drukte van belang. Repetities werden gehouden en volgens de verhalen der leiders zag men de eigenlijke uitvoeringen met angst en beven tegemoet. Ook in de stad was het een vreemde drukte. Ook hier bereidde men zich voor, straks met haar Academie feest te vieren. Ver na het middernachtelijk uur, wanneer wij huistoe keerden, zagen we nog verschillende ploegen van menschen bezig versieringen aan te brengen, proeven te nemen bij kunstlicht, welke kleuren het beste zouden vol doen; overal nog leven en bedrijvigheid. Het stadsbeeld wisselde telkenmale en toen bekend werd, dat H.M. de Koningin, vergezeld van Z.K.H. den Prins en

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 100