van H.K.H. Prinses Juliana, Breda zou bezoeken, werd de bedrijvigheid nog ééns zoo groot. Wat deed het warm aan, die eenvoudige en toch zoo smaakvolle versieringen in de buurten, waar de minder bedeelden plachten te wonen. De Pers. Reeds meer dan een jaar voor de feesten deed de pers de bevolking van Nederland kond, wat in October '28 in Breda te wachten was. Heel vaak werd in de meest vleiende bewoordingen de aandacht gevestigd op het naderende eeuwfeest. Dit zou nog eens een feest worden! De journa listen moesten eens geweten hebben, hoe bedenkelijk de secretaris-penningmeester van de Academie-commissie dan keek naar het eindcijfer van zijne begrooting. Hoevele malen moest deze functionaris, vooral gedurende de laatste dagen, hooren het gezegde van menschen, die op het gebied der dubbeltjes geen verantwoording hadden: „Geld spielt keine Rolle." Den gepensionneerden kolonel van het Nederlandsch- Indische leger J. C. A. Bannink was door den gouverneur aangezocht geworden, de verbinding te vormen tusschen het Academiebestuur en de pers. Den 4en October 1928 waren de journalisten van de voornaamste bladen door het gemeentebestuur van Breda uitgenoodigd een bezoek te brengen aan de weldra feest vierende stad. Ruim een dertigtal bladen hadden dien dag een journalist afgevaardigd naar Breda. Nadat dit gezelschap door het gemeentebestuur van Breda op het stadhuis was ontvangen en aldaar door den burgemeester van Breda was toegespro ken, uit welke toespraak bleek, dat de bedoeling van dit bezoek was, reeds te voren kennis te maken met de plaats, 98

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 101