waar over eenige dagen feest gevierd zou worden, werd per autobus een toer in de omgeving van Breda gemaakt. Te =fc 1 uur verzamelde dit gezelschap zich in het hotel „De Kroon'' aan een lunch, aangeboden door het gemeente bestuur. Bij deze lunch waren ook uitgenoodigd de voorzitters en de secretarissen van het Oranje-comité en van de ver- eeniging „Breda Vooruit", de gouverneur van de Konink lijke militaire academie, benevens de voorzitter en de secretaris van de Academie-commissie en de kolonel Bannink. In genoeglijke speechen van den burgemeester, van den gouverneur en van de voorzitters van het Oranje- coinité en „Breda Vooruit" werd den journalisten een tip van den sluier opgelicht, van al datgene, dat over eenige dagen zou gebeuren. Na afloop van deze lunch werd een bezoek gebracht aan de Academie. Het gezelschap werd door den gouverneur in de leeszaal, behoorende tot de bibliotheek van de Aca demie, ontvangen, een ruime groote zaal, welke tevens ge durende de feesten als perskamer ingericht was. De tijd, uitgetrokken voor een bezoek aan de Academie, was zeer kort. In verband hiermede gaf de generaal-majoor Van Everdingen slechts een zeer korte schets van deze inrichting, waarbij door Z.H.E.G. naar voren werd gebracht, dat, zoolang een leger noodig werd geoordeeld, de officiers opleiding zoo goed mogelijk moest zijn. De gouverneur noodigde de journalisten uit, gedurende de feesten het ca- dettencorps te observeeren, contact met dit corps te zoeken en zich op deze wijze een oordeel te vormen van de toe komstige beroepsofficieren. Een platte-grond van de terreinen der Academie en eenige foto's werden uitgedeeld als orienteeringsmateriaal gedu- 94

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 102