Het is moeilijk een juist beeld te geven van de versie ringen, speciaal van die, welke door de burgerij waren aan gebracht, omdat alle pleinen en straten een eigene versie ring hadden aangebracht. rende de feesten, waarna een rondgang over het Academie terrein volgde. De journalisten stelden dit bezoek op hoogen prijs, wat ons later individueel meermalen verzekerd werd en wat we reeds bemerkt hadden uit de toespraak, gedurende de lunch door den oudsten hunner, den heer J. B. Vesters, gehouden. Dit bezoek maakte, voor zoover nog noodig, de laatste overbrugging en zoo konden met behulp van de plaatselijke perscommissie de voorbereidende perswerkzaamheden wor den begonnen, daar het van het grootste belang was, dat het Nederlandsche volk goed ingelicht zou worden, hoe de Academie kon en mocht feestvieren. In algemeenen zin heeft de pers zich hiervan goed ge kweten. Hier en daar werd wel eens een verkeerde voor stelling van den gang van zaken gegeven, doch dit wordt gaarne vergeven, indien men zich op de hoogte stelt van de soms zeer moeilijke wijze, waarop de verslaggevers hun taak moeten verrichten. De versieringen en verlichtingen. In totaal had de gemeente Breda 9500.gevoteerd voor de versieringen der stad. Door de zorg van de plaat selijke feestcommissies werden de Groote Markt, het Kas teelplein, het Valkenberg, de Willemsbrug en de Willem- ;straat versierd. De Markt was herschapen in een lusthof, waarop 22 hooge masten waren opgericht, welke onderling door lichtslingers -waren verbonden. Iedere mast was voorzien van een ver- jlichten rooden bol. Het basement der masten was met bloe dt

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 103