men versierd en verlicht. De mooie antieke gevel van het waaggebouw was in lijnen verlicht, het stadhuis had een gevel-versiering in licht, terwijl tevens de muziektent en een gedeelte van de Groote Kerk niet vergeten waren. Op het bordes van het stadhuis was een smaakvol baldakijn aangebracht. Op 't Kasteelplein was een lichtversiering aangebracht, die eenigszins aansloot aan de Academieverlichting, terwijl het gouvernementshuis en het standbeeld van Stadhouder Willem III versierd waren. Het Valkenberg had eene verlichting a Ia giorno door middel van overspanningen dwars over de paden, terwijl de randen van den vijver honderden lichtjes telden. In één der gazons, nabij de verlichte brug, was een mooi bloem perk aangebracht, waarmede reeds in het voorjaar van 1928 op smaakvolle wijze hulde werd gebracht aan de jubilee- rende inrichting. De directeur der plantsoenen, de heer Van Koolwijk, heeft door dezen aanleg een ware reclame ge maakt voor de feesten, immers een groot percentage der bezoekers van de Baronie bezichtigden dit plantsoen, of bereikten hierdoor de eigenlijke stad. De Willemsbrug was op moderne wijze smaakvol versierd. In de verschillende straten der stad hadden buurt-com- missies gezorgd voor feesttooi met bloemen en groen. De lezer zal ons niet kwalijk nemen, dat deze versierin gen niet nader genoemd worden; wij zouden zeer onvolledig zijn, want zelfs de Schoolstraat (wat deed hier het asperge groen het aardig, voornamelijk door de zorg van het per soneel van het militaire hospitaal aangebracht) en nog zoo vele andere straten om de groote en drukke straten niet te noemen tot de Gampel straat toe, waren in tuinen her schapen. Eén uitzondering mag echter gemaakt worden ten opzichte van de stationsversiering. De leelijke gevel van 96

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 104