het station was gemaskeerd en droeg het karakter van een klassieken gevel met zware kroonlijsten, frontons en pilas ters, terwijl met groote letters boven deze kroonlijst was aangebracht: Hulde aan de K. M. A." De Academie deed bij al dien kleurentooi eenigszins som ber aan. In de eerste plaats werd het beter geoordeeld, het hoofdgebouw, behalve met vlaggen, niet te versieren, daar dit oude bouwwerk als zoodanig het beter zou doen. De vensterbanken, uitkomende op het binnenplein van het hoofdgebouw, waren met oranje Afrikaantjes bezet, hetgeen, hoe eenvoudig ook, goed voldeed. De verschillende bijgebouwen, te groot in aantal om versierd te worden, waren alleen voorzien van vlaggen. Het huis van den gouverneur met het daaraan grenzend poortgebouw zijn herschapen in een tooverpaleis. Duizenden lampjes omlijsten de ramen, de poort met het prinselijk wapen en volgen de menigvuldig gebroken lijnen van dezen historischen bouw. Zelfs langs de oude zuilen, die eeuwen terug het dak der voormalige galerij droegen, glanzen de lichtjes in aetherischen glans. En beneden, in de breede, donkere gracht, wordt die feestelijke tooi veelvoudig weerkaatst, zoodat het geheel is één jubeling van licht en lijn Men nadert het met eerbied, men houdt zijn schreden in. En voor, bij de brugdaar is het, of Vrouw Historie ons de hand op den schouder legt en noodt op te zien naar dat oude gebouw met zijn harmonie van strakke lijnen. Dan wordt het ons zoo stille.De zuilengalerij boven de gracht rijst voor ons op als weleer. Bebloemde takken hangen af van de kroonlijst En tusschen die zuilen, achter de bloemenzien we daar niet Anna van Egmond, Amalia van Solms, Maria, de gemalin van den Stadhouder-Koning Het publiek werd gelegenheid geboden, deze verlichting te zien; van uit het Valkenberg werd het verkeer door het, 97 7

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 105