m voor die dagen verbreede, „bakkerspoortje" langs de ma nege en de buitenwacht naar het Kasteelplein geleid. Buitengewoon smaakvol was het „staldepartement". On der de artistieke leiding van mevrouw Van Diepenbrugge was daar in zeer korten tijd een buitengewoon aardige groen- versiering aangebracht. Met fraaie oranje-cijfers waren het eerste en het laatste jaartal van deze eeuw vermeld, terwijl nog een smaakvolle lichtkrans boven den ingang van de binnenmanege was aangebracht. De buitenmanege was zeer netjes aangeharkt en daarin waren, wiskunstig juist, ge projecteerd en in strakke lijnen uitgevoerd een kroon en tot een monogram verwekte M. en A. (Hulde aan den reünist, den tweeden-luitenant der cavalerie Cnopius, die hiervoor zijn hulp had aangeboden). De oranje-omlijsting van de buitenmanege gaf aan het geheel een bijzonder cachet. De Feesten. Officieel waren de feesten vastgesteld op 18, 19 en 20 October. Evenals dit het geval was bij het 75-jarig bestaan, besliste de burgerij van Breda, dat deze feesten reeds een dag eerder en dus nu op Woensdag 17 October zouden aan vangen met een huldiging van de Koninklijke militaire academie. Voor de Academie-bewoners zelve begonnen de feesten reeds dien dag te rfc 12 uur. H. M. de Koningin-Moeder had namelijk den wensch te kennen gegeven, de jubileerende inrichting een stoffelijk blijk van belangstelling aan te bieden. Te 12.15 ontving de gouverneur den particulieren-secre taris van H. M„ den Hoogwelgeboren heer C. S. Sixma Baron van Heemstra, daartoe door den adjudant van den 1) Dit bleek ook later toen een luchtfoto werd gepubliceerd.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 106