gouverneur van het station naar de Academie geleid, in de geheel gerestaureerde receptiezaal, alwaar zich afge vaardigden van de officieren en ambtenaren en de senaat van het cadettencorps hadden opgesteld. Na aan de aan wezigen te zijn voorgesteld, bracht de heer Van Heemstra onder buitengewoon gekozen bewoordingen de gelukwen- schen van H. M. de Koningin-Moeder over aan de jubilee- rende inrichting. Hierna onthulde de heer Van Heemstra een prachtvolle oud-koperen kroon, die werkelijk een sieraad van deze zaal genoemd mag worden. In een kernachtige rede gaf de gouverneur uiting aan de dankbaarheid van het geheele personeel der Koninklijke militaire academie voor de buitengewone eer, welke de Academie genoot, door de zoo hooggewaardeerde gevoelens van genegenheid van Hare Majesteit voor de inrichting, blijkende uit de aan bieding van dit geschenk. Na een korten rondgang door het gebouw, werd met den particulieren secretaris van Hare Majesteit in de re ceptiezaal geluncht, waarbij dezelfde vertegenwoordiging van het korps officieren en ambtenaren aanzat. De gouverneur gaf, na afloop van deze plechtigheid, uiting aan zijne diepe gevoelens van hoogachting en waar deering voor de Moeder van onze regeerende Vorstin door de volgende order: ,,Ter kennis wordt gebracht van het geheele personeel der Koninklijke militaire academie, dat aan deze inrichting de groote eer is te beurt gevallen, dat Hare Majesteit de Ko ning-Moeder door Haren particulieren secretaris, den Hoog welgeboren heer C. S. Sixma Baron van Heemstra, ter ge legenheid van het eeuwfeest, aan deze inrichting ten ge schenke heeft doen aanbieden een oud geel koperen licht kroon, ten gebruike in de receptiezaal. Ik behoef niet te zeggen, dat ik dit Vorstelijk geschenk 99

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 107