met de grootste dankbaarheid namens de Koninklijke mili taire academie heb aanvaard. Te voren had de heer Van Heemstra de beste wenschen van Hare Majesteit overgebracht voor den bloei der Konink lijke militaire academie. Dit hernieuwde bewijs van groote belangstelling van Hare Majesteit onze geëerbiedigde en geliefde Koningin- Moeder is voor ons wederom een aansporing tot de grootst mogelijke plichtsbetrachting en zal de banden, die ons bin den aan het Huis van Oranje zoo mogelijk nog meer ver sterken. Leve Hare Majesteit de Koningin-Moeder!" Des avonds om 7 uur had een tweede plechtigheid plaats in dezelfde receptiezaal. Aldaar waren op dat tijdstip ver- eenigd de burgemeester van Breda, Mr. Dr. W. G. A. van Sonsbeeck, met de drie wethouders, vertegenwoordigende de gemeente Breda, het uitvoerend bestuur van het Oranje comité met diens werkzamen voorzitter, den heer Charles Smits, een deputatie van alle vereenigingen uit Breda en van de Academiezijde de gouverneur, de feestcommissie en de oudste officieren van de Academie, benevens den senaat Bij deze gelegenheid werd een schitterend mooi, in dof mahoniehout uitgevoerd ameublement namens de gemeente Breda aangeboden.J) De burgemeester van Breda sprak hierbij de volgende rede uit: „Meer dan ooit, Mijnheer de Gouverneur, treed ik thans op als vertegenwoordiger van de burgerij, die de laatste weken niet heeft kunnen verborgen houden, hoe zij Uwe Academie bij haar eeuwfeest wil vieren, met hartelijkheid en met luister. Voor onze gelukwenschen zal zeer spoedig 1Het ameublement is vervaardigd door de firma André Loyens, meubelfabrikante te Breda. 100

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 108