jubelzang! Breda, viert feest! dat is de sfeer, die wij dit oogenblik inluiden. Breda, viert feest: dat verhalen onze vreugdekreten, dat zeggen de schetterende klaroenen, dat galmen de bazuinen. Breda, viert feest, daarom zijn de vereenigingen van Breda te saamgekomen, hun feestklan ken met geestdrift en vol vuur uit te zingen! Breda, viert feest, maar wanneer die ijdele klanken weggestorven zijn, wanneer de gewone levensrust zal zijn weergekeerd, wan neer de dagelijksche dagtaak wordt hervat, dan moet er iets blijven van de blijde dagen, die vóór ons liggen. Het is daarom, dat de Bredasche vereenigingen gemeend hebben om als uiting van hun medeleven met de eeuw-oude lubilaresse, een geschenk aan deze feestelinge aan te bieden, en is mij als voorzitter van de oudste vereeniging dezer stede de eer beschoren geworden om haar aller woordvoerder te zijn op deze stonde. Namens de vereenigingen der stad Breda, bied ik U, mijnheer den Gouverneur, deze twee marmeren vazen voor de receptiezaal aan. Het zij mij vergund aan dezen over dracht de wensch te koppelen, dat dit geschenk tot in lengte van dagen voor het militaire instituut, dat onder Uwe booge, voortreffelijke leiding staat, een blijvend bewijs moge zijn van de hechtheid van onzen burgerzin en van onze onverdroten belangstelling, die de burgers van Breda, saam- gesnoerd in hun vereenigingsleven, ten opzichte der Konink lijke militaire academie gevoelen. Zoo zal ook het nage slacht, dat deze eerwaardige en met roem overladen Aca demie betreedt, een tastbare herinnering bezitten van de gloriedagen, die wij met U heden tegemoet treden, een ge tuigenis van de uitstekende verstandhouding tusschen het Bredasche vereenigingsleven en dit Koninklijk instituut, wier lotsbeschikking zoo innig met die van onze schoone 102

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 110