voor ons, burgers, zoo aanhankelijke stad is samenge- weven. Mijnheer de Gouverneur, met het verzoek, dat gij onze gave wel zult willen aanvaarden, betuig ik U de sympathie en de hoogachting van alle Bredasche vereenigingen!" De gouverneur van de Konnklijke militaire academie, zeer onder den indruk van dit gebeuren, aanvaardde namens de Academie met de volgende woorden deze schenkingen. „Aan den vooravond van ons eeuwfeest zijt gij hier geko men als vertegenwoordiger van de burgerij van Breda, om uiting te geven aan de gevoelens van sympathie van deze goede stad met hare Koninklijke militaire academie en om deze inrichting een stoffelijke herinnering aan te bieden ter eere van haar jubileum. In de vriendelijke woorden, waarmede U, als hoogste burgerlijke magistraat van Breda, dit bijzonder fraaie ge schenk heeft aangeboden, heeft U den sympathieken wensch geuit, dat om deze tafel de burgerlijke en militaire elemen ten van deze stad elkander bij voorkomende gelegenheden zullen vinden. Die wensch geeft aan uw stoffelijk geschenk inderdaad ook een geestelijke beteekenis. In het Neder- landsche taai-eigen is immers de tafel het symbool voor geestelijke zaken van hooge waarde. Scheiding van tafel verwijst op verstoring van harmonie, maar het zitten om één tafel wijst op innige gevoelens van eenheid en vriendschap. Het mooie ameublement, ons zoo even aangeboden, zou ons verlokken om ons thans om deze tafel te scharen en het zou mij een groot voorrecht zijn, U en hen, die U vergezellen, reeds dadelijk uit te noodigen, als gasten van de Koninklijke militaire academie, plaats te nemen op en rondom deze schoone voortbrengselen van Bredasche kunstnijverheid. Het zou als een symbolische 103

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 111