stad aanwezige reünisten, vergezeld van hunne dames, alle contribueerende leden van het Oranje-comité, vertegen woordigers van alle Bredasche vereenigingen met hunne vaandels en als vijfde groep ongeveer 1000 leden van Bre dasche muziek- en zangvereenigingen. De commissaris der Koningin in de provincie Noordbra bant, Mr. Dr. A. B. G. M. van Rijckevorsel, had gehoor gegeven aan de uitnoodiging, bij deze openingsplechtigheid tegenwoordig te zijn. De gouverneur werd met zijn familie, en vergezeld van zijn adjudant, door het uitvoerend comité van het Oranje comité van zijne woning afgehaald. Hierbij boden dochters van den heer Charles Smits aan Mevrouw en Mejuffrouw Van Everdingen bloemen aan. Dit gezelschap begaf zich naar het voorplein ter hoogte van den hoofdingang. Met moeite kon tusschen de drommen menschen eeii pad wor den vrijgehouden. Dank zij de organisatie van het Oranje comité waren verschillende masten, waaraan lampen van groote sterkte, geplaatst, zoodat het voorplein schitterend verlicht was. De voorzitter van het Oranje-comité betrad het spreek gestoelte en sprak de volgende rede uit: Mijnheer de Gouverneur, Hoogedelgestrenge Heeren, Dames en Heeren, Zoo staan wij dan aan den vooravond van den gewich- tigen dag, waarop niet alleen Breda, maar geheel Neder land, zal gaan herdenken het feit, dat vóór 100 jaar alhier door Z.K.H. Prins Frederik, de Koninklijke militaire aca demie werd gesticht. Zijn de officieele dagen voor de viering van dit gewichtige feit vastgesteld op 18, 19 en 20 October, ons Oranje-comité 105

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 113