meende niets beters te kunnen doen, dan de officieel© opening der Academiefeesten te beginnen met een voor- feest. En is hiervoor wel een betere plaats denkbaar dan deze grond? Waar beter konden wij onze eerste vreugde en feesttonen laten klinken dan binnen deze veste, die wij met fierheid en trotsch mogen noemen: onze Koninklijke militaire academie? Ik wil dan direct beginnen met een woord van dank tot U, Mijnheer de Gouverneur, en wel omdat UHoogedel- gestrengé, ons de beschikking gaf over het voorplein der K.M.A. en wij dus op dit oogenblik profiteeren van de alom bekende gastvrijheid van het Kasteel van Breda en hier als gastheeren mogen optreden. Mijn eerste welkomstgroet zij hier gericht tot U, Mijn heer de Gouverneur, de Officieren en Leeraren en het Cadettencorps. Het is voor ons comité een groote eer U hier te mogen begroeten. Waar het burger comité hier de groote festiviteiten opent ter eere Uwer inrichting, is Uwe aanwezigheid hier voor ons een voorrecht, omdat wij hier aan tevens meenden te mogen verbinden een hulde, die U gebracht zal worden door de Bredasche vereenigingen en het is mij aangenaam, U te kunnen mededeelen, dat ruim 80 vereenigingen hieraan deelnemen. Op de tweede plaats een woord van welkom, tot U al len, Dames en Heeren, die gehoor hebt gegeven aan onze uitnoodiging, om hierdoor te toonen de belangstelling en genegenheid, die U voor de K.M.A. koestert. Breda viert feest en terecht. Breda is trotsch op haar Academie, want het is een voorrecht zulk een instituut binnen hare muren te bezitten. Is het dan te verwonderen, dat het burger comité zich ten plicht heeft gesteld, dit jubileum op de meest grootsche wijze te vieren? Wij zullen trachten) en niets is ons hiervoor te veel ge- 106

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 114