denis beroemde wandtapijten, welke hij voor dit zijn huis deed vervaardigen. Het ware een thema voor een symboli sche voorstelling van de Academie, blijde omgeven door den trits Nederland, Brabant, Breda Staat, Provincie en Stad die haar zijn toegewijd; het viertal vereenigd in liefde voor ons dierbaar Huis van Oranje. De uitgelezen schare hier aanwezig roep ik toe: De viering van het Eeuwfeest is geopend." Enkele seconden na dit slotwoord volgden eenige series kanonschoten, waarmede het lang verbeide eeuwfeest van de Koninklijke militaire academie werd ingeschoten. On middellijk hierop werd door de verschillende muziekkorpsen onder leiding van den kapelmeester van het stafmuziekkorps van het 6e regiment infanterie, Louis de Morée, het oude Wilhelmus ingezet, hetwelk gevolgd werd door een ,,Leve de Koningin! Leve de Academie!", aangeheven door den burgemeester van Breda. Vervolgens werd, wederom door alle muziekkorpsen, onder de kranige leiding van den heer De Morée, de door hem gecomponeerde en aan den gouverneur der Academie opgedragen feestmarsch uitgevoerd. Het lied werd gezongen door alle Bredasche zangvereenigingen. De woorden hiervan zijn van den heer Ir. A. M. J. J. Smits. Om deze verzen aan de vergetelheid te ontrukken, mogen ze hier volgen: Breda! Viert feest! Zet vlaggen in de steunen, Laat wapp'ren in den wind het trouwe „rood-wit-blauw"* Breda! Juicht luid! Laat beiaard-tonen dreunen, Over de Baronie der Graven van Nassau! Want honderd jaren her werd 't trotsch kasteel der Vaderen Verheven tot een burcht van wetenschap en tucht; Door 't wijs besluit van Een, met koningsbloed in d'aderen, Nam Uwer veste roem, een breeder, hooger vlucht! 111

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 119