Oranje-comité, hebt er de aandacht op gevestigd, dat ge heel Nederland het honderdjarig bestaan van deze inrich ting zal herdenken. Inderdaad, het is een feest van nationaal belang en daarom heeft- het mij zoo goed gedaan, dat U dit feest hebt laten aanvangen met ons Volkslied, het schoone Wilhelmus. Ik dank U voor de wijding, die gij op deze wijze aan ons jubileum-feest hebt gegeven." Op verzoek van den gouverneur werd toen nogmaals het Wilhelmus gespeeld. Alvorens de genoodigden heengingen, speelde de muziek van het 6e regiment infanterie het cadettenlied, hetwelk door het cadettenkorps en de aanwezige reünisten werd medegezongen. Hiermede was deze plechtigheid geëindigd en ieder spoedde zich naar de schitterend verlichte Groote Markt, alwaar het muzikale gedeelte werd herhaald. Na het spelen van het Wilhelmus werd door den burge meester aangeheven: „Leve de Koninklijke militaire aca demie!" Daarna begaven de verschillende muziekvereenigingen zich, onder het spelen van marschen, naar hunne vereni gingslokalen. Van 9.3011.30 gaf echter de Koninklijk erkende mu ziek vereeniging „Vondel" nog een concert op de Markt. Op dit programma kwam natuurlijk voor de K.M.A.-marsch, want dit zou de marsch worden gedurende de festiviteiten. Deze marsch is dan ook in hooge mate populair geworden. Zij nog even aangeteekend, dat het den geheelen Woensdag middag regende, doch juist toen de huldiging van de Aca demie een aanvang nam, vond Pluvius het voor dien dag genoeg. 115

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 123