DE EERSTE DAG. Het officieele programma vermeldde voor dien dag: 8 uur: Militaire reveille door de stafmuziek van het 6e regiment infanterie en het muziekkorps van het 2e half- regiment huzaren. Op dit tijdstip vereenigden zich op het bordes van het stadhuis met burgemeester en wethouders vele raadsleden, het Oranje-comité, de gouverneur van de Koninklijke mi litaire academie met zijn adjudant en de voorzitter van de Academie-commissie, benevens vele burger- en militaire autoriteiten. Uitgevoerd werden door de vereenigde tam boers uit het garnizoen (waaronder twaalf cadetten-tam boers en -hoornblazers) de reveille, door het stafmuziek van het 6e regiment infanterie het Wilhelmus en de K.M.A.- marsch en, nadat de trompetters van het 2e half-regiment huzaren eveneens de reveille ten gehoore hadden gebracht, werden door het muziekkorps van dit regiment eenige mar- schen gespeeld. Na een korten rondgang brachten bovengenoemde korp sen een morgengroet aan de jubileerende inrichting, alwaar op het voorplein het cadettenkorps zich had opgesteld, geflankeerd door de verschillende autoriteiten en genoodig- den, welke op het stadhuis aanwezig waren geweest. Hier een herhaling van de reveille en van de voor het stadhuis uitgevoerde muzieknummers. Na afloop muzikale rondgang door de stad om doch dit is in Breda eigenlijk niet noo- dig er de feeststemming in te brengen. Te ongeveer 10.30 zou het grootste aantal reünisten per trein te Breda aankomen. De majoor J. H. Fruyt van Hertog met zijn helpers, die de intocht hadden georganiseerd, waren eenigen tijd te voren aan het station aanwezig. Een gedeelte van Breda had zich opgemaakt, getuige te zijn van de aan komst der oud-cadetten. De politie had geen moeilijke taak, 116

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 124