dank zij dc goede organisatie, maar nog meer dank zij de voorbeeldige houding van het publiek. Trouwens de zeer ijverige stafmuziek van het 6e regiment infanterie zorgde voor gezellige muzikale ontspanning. De trein uit Holland, welke slechts met zeer weinig vertraging binnenkwam, bracht het grootste deel der reünisten binnen Breda. Door aan wijsborden en ijverige hulpcommissarissen werden de noo- dige inlichtingen gegeven omtrent opberging van bagage en opstelling in den stoet en, werkelijk vlotter, dan men ver moedde, was deze geformeerd. Aan het hoofd de tam boers en hoornblazers (cadetten) en het cadettenmuziek- korps, het geheel voorafgegaan door den kranigen „tamboer majoor", den cadet-sergeant Harbrink Numan, die zich straks met zijn maitre-stok flink zou weren. Achter de muziek marcheerde de regelingscommissie en de senaat. Een zestal van de oudste reünisten, gezeten in open lan dauers, volgden, terwijl daarna promotiegewijze de reunis- ten kwamen, voorafgegaan door de groep reunisten-oud- leeraren, aan wier hoofd de drie oud-gouverneurs H. Kern- per, J. W. P. van Hoogstraten en Jhr. J. H. Röell. De Minister van Defensie, Zijne Excellentie J. M. J. H. Lambooy, vergezeld van den luitenant-kolonel van den generalen staf, C. J. H. van der Harst, hoofd van de lie afdeeling B van het Departement van Defensie en van zijn adjudant, den kapitein van den generalen staf G. J. M. van Weel kwamen met denzelfden trein uit 's-Gravenhage aan. Dit gezelschap werd door den majoor J. Govers op het station ontvangen en per auto naar de Academie geleid, alwaar de gouverneur den Minister, die tevens de geheele Regeering vertegenwoordigde, ontving. 117

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 125