Precies op den vastgestelden tijd kwamen de reünisten aan de Academie; de stoet werd geleid naar het exercitie-, tevens voetbal terrein, alwaar de Minister van Defensie met zijn staf, het Academiebestuur, het korps officieren en leeraren en het cadettenkorps hen opwachtten. Nadat alle reünisten zich in een grooten boog om deze groep hadden opgesteld, verwelkomde de generaal-majoor van Everdin gen met een kort woord de reünisten op de Academie, het terrein, waar het overgroote meerendeel hunne opleiding hadden genoten of jarenlang waren werkzaam geweest Hierbij sprak de gouverneur den wensch uit, dat, met te- hulp van het thans schijnende zonnetje, eenige dagen op aangename en prettige wijze het eeuwfeest van onze Ko ninklijke instelling gevierd zou mogen worden. Zij nog vermeld, dat de cadettenmuziek, na zich zoo dapper op den heenmarsch te hebben geweerd, bij de komst der reünisten op het Academieterrein werd afgelost door de stafmuziek van het 6e regiment infanterie, die met vroo- lijke en reeds vroeger zoo gewaardeerde marschen, waarbij elk wapen een extra beurt kreeg, onmiddellijk de feeststem ming hoog opvoerde. Na de toespraak van den gouverneur ging het in optocht naar het binnenplein van het hoofdgebouw, alwaar eenige geschenken zouden worden aangeboden. Alvorens hiertoe werd overgegaan, nam de Minister van Defensie het woord. Namens zijn ambtgenooten, zeide spreker, is hij hierheen gekomen, om de honderdjarige ju- bilaresse te komen gelukwenschen. Zijne Excellentie noemde het een groot voorrecht dit te mogen doen, omdat hij oud- cadet- en oud-leeraar der Koninklijke militaire academie is, welke jaren voor hem de schoonste zijns levens waren. In de honderd jaren is aan de Academie steeds met noeste vlijt gewerkt aan de ernstige taak om het leger hier en in Indië 118

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 126