weinig decoratieve lantaarn, die tot dusver op deze plaats stond, door een monumentale te vervangen. Zij is in over eenstemming met de omgeving zeer eenvoudig van vorm gehouden, op het middengedeelte wordt nog eene versiering aangebracht, bestaande uit de emblemen der 4 wapens, in gesloten tusschen een viertal wapenschilden. Het mate riaal, waaruit zij is opgetrokken, eene combinatie van hard steen en zandsteen, vindt men ook terug in de versieringen van het gebouw zelf. De lantaarns zijn van massief brons, dat door den tijd nog moet verkleuren. Dat zij tevens als fontein is ingericht, geschiedde met de bedoeling, dat zij bij feestelijke gelegenheden het binnenplein moge opvroo- 1 ijken door het ruischen en blinken van haar water. Ten slotte cadetten, jonge kameraden, een woord in het bijzonder tot U. Gij hebt het voorrecht als cadet dit histo risch moment mede te maken. Gij ziet hier vereenigd de leden van het Eere-comité en van de commissie tot aan bieding van het huldeblijk en tal van réunisten, van oud tot jong, van hoog tot laag. Laat de aanblik van het hulde blijk, door hen in vereeniging met zoovele anderen, die hier niet konden tegenwoordig zijn, aan de K. M. A. opge dragen, U steeds weer dit merkwaardig oogenblik te binnen brengen en U inspireeren om Uw uiterste krachten in te spannen om de eer van het cadettenkorps hoog te houden. Generaal van Everdingen, van de aanbieding van het huldeblijk der officieren en oud-offiiceren is deze oorkonde opgemaakt, die ik U hierbij tevens aanbied en waarvoor wij U wel om eene geschikte plaats mogen vragen. En hiermede draag ik U ons huldeblijk over; ik doe dit met den wensch, dat het der K. M. A. wèl moge gaan tot in lengte van dagen en met verzoek aan U allen om met mij aan te heffen den kreet: f Leve de K. M. A., hoera 124

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 132