ons hebt aangeboden, doet ons, officieren en leeraren der Koninklijke militaire academie wel dubbel zwaar gevoe len de verplichtingen, die op ons, als leiders en opvoeders aan de Koninklijke militaire academie thans de eenige school voor aanstaande beroepsofficieren rusten. Ik spreek den hartgrondigen wensch uit, dat van de vele sympathiebetuigingen, waartoe dit jubileum aanleiding geeft, in het bijzonder van dit monumentale geschenk van de officierskorpsen een gloed moge blijven uitstralen, die ons en hen, die later onze taak zullen overnemen, zal sterken in hun pogen om het beste te geven van wat zij als opvoeders en leiders bezitten. De fontein aan het voetstuk moge het symbool zijn van een frissche bron, die telkens opnieuw de beide legers voorzien zal van officieren; wij voor ons zullen er steeds van harte naar streven, om die bron zuiver te houden. De lampen zullen zijn het symbool van het lichtend vuur bij het vervullen van onze taak. Wij zullen dit vuur bran dend houden en brandend overdragen aan onze opvolgers! Cadetten! in het bijzonder tot U wensch ik te spreken van de brandende lampen, die ook gij brandend zult heb ben te houden en brandend over te dragen aan de komende jongelingschap. Dezer dagen heb ik elders mogen getuigen, dat de Ko ninklijke militaire academie haar nieuwe eeuw ingaat met een flink cadettenkorps, dat zich bewust is van de zware verplichtingen, die op het gebied van wetenschap, practijk en krijgstucht op den beroepsofficier rusten als voorman in de weermacht. Ik kom van ganscher harte daaraan toevoegen, dat mijn vertrouwen in U mij hoopvol en blijde stemt voor de toe komst. Ik ben er van overtuigd, dat in Uw jong gemoed de begeerte gloeit, om de besten te volgen van de duizenden 126

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 134