tot flinke officieren worden opgeleid en dat de onder hen heerschende geest nog steeds dezelfde is, die ook vroegere geslachten bezield heeft! Onze commissie stond nu voor de vraag, van welken aard het huldeblijk zou zijn en heeft zich hierbij op het standpunt gesteld, dat het aan te bieden geschenk recht streeks ten gerieve van de cadetten zou komen. Zij heeft haar keuze gevestigd op een eikenhouten leestafel en een eikenhouten schrijftafel, met bestemming voor de leeszaal der cadetten. Beide tafels zijn vervaardigd door de meubelfabriek van den heer CANTRIJN STAP in de Veemarktstraat alhier. Het is mij een behoefte, de commissie namens de offi cieren van het garnizoen hulde te brengen voor de wijze, waarop zij hare taak volbracht heeft. Bij de aanbieding van het geschenk spreek ik namens ons allen den wensch uit, dat het vele tientallen van jaren aan zijne bestemming zal mogen beantwoorden. Over enkele jaren zullen de tegenwoordige cadetten dit eerwaardig gebouw verlaten hebben, en ook velen van de thans in Breda in garnizoen zijnde officieren zullen naar elders vertrokken zijn, maar deze beide tafels zullen een blijvend teeken zijn van de sympathie van de officieren van het garnizoen Breda voor het korps cadetten, dat ieder jaar nieuw bloed aan ons officierskorps toevoert en dat onder leiding van zijn gouverneur en verdere officieren en leeraren de traditiën handhaaft, die het cadettenkorps steeds tot een keurkorps gemaakt hebben. Ik noodig U allen uit, in te stemmen met den wensch: Lang leve het Nederlandsche Cadettenkorps!" De zeer mooi uitgevoerde eikenhouten lees- en schrijf tafel werd daarop door den gouverneur aanvaard met de volgende bewoordingen: 129 9

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 137