Zij stelt het op prijs en brengt daarvoor dank aan den Minister van Defensie en den gouverneur der Koninklijke militaire academie, dat werd goedgevonden, om die gedenk plaat een plaats te geven in de ingangspoort tot dit gebouw. Daar, waar zoovelen ontelbare malen hun schreden hebben gezet en zoo vele jonge mannen, thans en in de toekomst, hunne schreden zullen zetten, daar is de aangewezen plaats." Na aldus aan den gouverneur de gedenkplaat te hebben overgedragen, wordt tot de cadetten het woord gericht: Jonge mannen, wanneer gij door de poort treedt, dan moge ook die gedenkplaat U spreken van de nationale taak, die U wacht; dan moge de gedachte aan die taak U een spoor slag zijn om Uw karakter te vormen, Uw kennis en Uw kunnen te vermeerderen, opdat gij straks met vertrouwen, met bezieling, met levensmoed Uw arbeid aanvaardt. Het Vaderland te dienen, zij Uw streven, te dienen onder het Huis van Oranje; te dienen met vertrouwen op Gods hulp. God, Nederland en Oranje dat zij ook hier ons aller gedachte." Ten derde male beklom de gouverneur het spreekge stoelte en bedankte dezen schenker als volgt: Mijnheer de Voorzitter van de Vereeniging „Ons Leg<er". Zooeven had ik het voorrecht namens de Koninklijke militaire academie te aanvaarden een geschenk van onze Legers en thans was U bij de aanbieding van haar geschenk de tolk der gevoelens van Uwe vereeniging, die den veel- zeggenden naam ,,Ons Leger" heeft gekozen als vaandel voor haar lofwaardig streven, om ons leger te doen wortelen in de sympathie van het Nederlandsche volk, de eenige waar achtige voedingsbodem van een weermacht. Misschien zal in een verre toekomst geen volk meer be- 133

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 141