en dat zeer zeker de beroepsofficier reeds in vredestijd heeft te denken aan Zijn lichtend voorbeeld: „het Vaderland getrouwe blijf ik tot in den dood!" Gedurende het aanbieden van de geschenken cirkelden vlietuigen uit Soesterberg boven de Academie, terwijl een lint, waarop de woorden waren aangebracht ,,100 K.M.A.", waarboven een kroon, met een parachute werd neergelaten en op het Academieterrein, nabij de gymnastiekzaal neer kwam. Deze bijzondere hulde werd ten zeerste op prijs gesteld. Onder vroolijke muziek kregen de reünisten gelegenheid thans hun hotels, pensions en andere logeergelegenheden op te zoeken, terwijl deputaties van de verschillende com missies zich nog even in de leeszaal van de officieren en leeraren van de Academie met eenige vertegenwoordigers van dit leeraarskorps vereenigden. Te ruim half twee vereenigde de gouverneur den Minister van Defensie met zijn staf, den burgemeester van Breda, den commandant van het veldleger, den chef van den generalen staf, alle aanwezige oud-inspecteurs van het militair onderwijs, oud-gouverneurs van de Academie en oud-adjudanten van deze gouverneurs, benevens de voor zitters en de eere-voorzitters van het Oranje-comité, com missie huldeblijk, garnizoens-commissie en Academie- commissie, aan een lunch in de geheel gerestaureerde re ceptiezaal, gedurende welke lunch nog vele woorden van waardeering werden gesproken. Onmiddellijk na de lunch hield de gouverneur, omringd door een aantal officieren en leeraren met hunne dames, receptie in de uitspanningszaal der cadetten. Op deze receptie werd de Academie, behalve door de 135

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 143