baar porceleinen vaas uit de fabriek St. Lukas te Maarssen. Deze vaas draagt een zeer mooie decoratieve beschildering, aan de onderzijde voorstellende de colonnades en medail lons van het binnenplein der Academie en daarboven een aantal zeer goed getroffen stadsgezichten van Breda. De Hollandsche kunstzijdeindustrie deed bij monde van haren directeur, den heer Th. H. Bernsen, van haar sym pathie blijken onder aanbieding van een fraaie en artistiek uitgevoerde legpenning. Voorts bood een groep oud-onderofficieren van de Ko ninklijke militaire academie een fraai geborduurd zijden kussen aan. De Koninklijke militaire academie had reeds de vol gende geschenken mogen ontvangen: Militaire marsch-fantazie, ouverture der feestcantate 1878 van den kolonel der genie b. d. Em. von Brucken-Fock. Gouverneurs-marsch van den heer P. Kwakernaat, kapel meester van het muziekkorps der Hollandsche kunstzijde industrie; vier lino's betrekking hebbend op de Koninklijke militaire academie door mevrouw Rutgers van der Loeff; een plattegrond van den tuin van het Kasteel uit het jaar 1679 van mevrouw Baronesse van Zuylen van Nije- velt, geb. Cuypers, en van mevrouw Baronesse van Olden- neel, geb. Cuypers. Afzonderlijk moge hier nog genoemd worden de aan bieding van een marmeren inktkoker met inscriptie op zil veren plaat door het geheele cadettencorps. De voorzitter van den senaat bood dezen inktkoker den gouverneur aan met het verzoek, hem wel te willen bestemmen voor het bureau van den gouverneur zelve. De gezamenlijke onderofficieren van de Academie boden, 138

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 146