kent, maar op één omstandigheid zij het mij wel vergund L'w bijzondere aandacht te vestigen, en wel op de hand, die den tijd belicht, waarin het eerste eeuwfeest van deze inrichting wordt gevierd. En nu is het de wensch, nu is het de hoop van de onder officieren, dat de hand, die thans belicht den tijd, waarin het eerste eeuwfeest wordt gevierd, dat diezelfde hand ook nog eenmaal den tijd zal mogen belichten, waarin het tweede eeuwfeest der Koninklijke militaire academie zal worden gevierd; niet om de hand zelf, niet voor het hulde blijk, niet voor dit blijk van waardeering en hoogachting, maar wel voor de inrichting zelve, de inrichting waar wor den gevormd, waar worden geschoold, gekweekt en gevoed de steunpilaren van het gezag, de steunpilaren van den Staat, tot schraging van den Troon en tot heil van ons dierbaar Vaderland. En hiermede hooggeachte Generaal, hebben de onder officieren vermeend te mogen zeggen, wat hun op het hart lag. Zij bieden U, als gouverneur der Koninklijke militaire academie, dit blijk van hoogachting en waardeering beleef delijk aan, daarbij den wensch uitsprekende, dat U dat wel zult willen aanvaarden." Deze geschenken aanvaardde de gouverneur onder het uitspreken van eenige hartelijke woorden. Terwijl de gouverneur receptie hield, maakten de reunis- ten, begeleid door de onvermoeibare staf muziek, van het 6e regiment infanterie en door het muziekkorps van het 2e halfregiment huzaren, een rondwandeling door de fraai versierde stad. Na afloop van de receptie spoedden de gouverneur, het leeraarskorps en deputaties van reünisten zich naar het 140

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 148