Gemeentebestuur en gasten gaan nu naar het „stadserf" de binnenplaats van het stadhuis waar de cadetten in veldtenue met hun muziek stram defileeren, onder lei ding van den majoor J. H. Fruyt van Hertog. De zon is reeds eenige uren schuil gegaan achter dikke wolken. Na afloop van de receptie begint het flink te rege nen. Doch den reünisten wacht nog een concert in het Valkenberg van het muziekkorps van de Hollandsche kunst zijde-industrie, aangeboden door den directeur dezer zich snel ontwikkelde industrie. Dit muziekkorps, onder lei ding van den oud-kapelmeester van het 6e regiment infan terie, den heer P. Kwakernaat, brengt allereerst ten gehoore een Academiemarsch, door den heer Kwakernaat gecom poneerd en opgedragen aan den gouverneur. Nadat deze marsch gespeeld is, betreedt de gouverneur de kiosk, waarop het muziekkorps is opgesteld, bedankt den heer Kwakernaat voor dezen marsch en complimenteert het ge- heele muziekkorps met de bijzonder mooie uitvoering daar van. Thans stróómt de regen, het muziekkorps laat zich echter niet weerhouden, doch werkt het geheele programma af, hetwelk dankbaar wordt aangehoord door de reünisten, die gedeeltelijk plaats hebben kunnen vinden in een groote, daartoe speciaal door de directie van het restaurant ,,De Schuur" gebouwde waranda. Het reunisten-diner. Het was de feestcommissie reeds lang te voren bekend, dat de reünisten zich hadden gespitst op het diner. Hoe de feesten ook verder mochten verloopen, deze kameraad schappelijke disch moest slagen. Nadat uit twee stroomin gen, n.l. het diner te houden óf in de zalen van Concordia, óf in de exercitieloods, de keuze op de laatste was gevallen, 143

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 151