De schermzaal was ingericht tot wijndepót, terwijl eenige localiteiten, grenzende aan de kleine gymnastiekzaal, waren ingericht als provisiekamer en afwaschhokken. In de eigenlijke eetzaal was aan de westzijde op een verhooging de hoofdtafel aangericht, plaats biedende aan 20 personen. Loodrecht op deze waren zes rijen tafels over de geheele lengte van de zaal geplaatst, in het midden onderbroken door een breeden doorgang. Op deze wijze was een royale plaats geboden aan de 644 deelnemers. Een leger van hulptroepen was door den aannemer aan geworven, t. w. 6 chef-kellners, 90 kellners, 1 chef-kok en 6 koks en 25 waschvrouwen, zoowaar een sterke compagnie „administratietroepen". Om eenig idee te geven van de moeilijkheden, welke de aannemer had te overwinnen, laten wij hier enkele getallen en artikelen volgen, die door hem werden ingeslagen. Voor de „hors d'oeuvre" 100 blikken kreeft, 500 eieren, 75 blik ken sardines, 75 blikken groenten, ruim 600 tomaten, 25 pond garnalen; voor de andere gerechten waren benoodigd o.a. 80 ossentongen, 100 liter doperwten, 100 blikken celerie, 180 kippen (niet al te oude), 90 blikken compote, 700 ge bakjes, 60 blikken ananas. Zooveel mogelijk waren deze artikelen betrokken uit Breda, overigens uit andere plaatsen in Nederland. In den wijnkelder waren ruim 1200 flesschen diverse wijnen gereed gezet. Als geruststelling moge hier vermeld worden, dat na afloop van het diner nog enkele onaange sproken flesschen door den aannemer uit de Academie zijn vervoerd geworden. Tegen half zeven begaven de deelnemers aan het diner zich reeds in groepen, onder den nu stroomenden regen, naar de eetzaal. Te ±r 7,15 had ieder zijn plaats, ingenomen. 145 10

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 153