Aan de hoofdtafel hadden o.a. de Minister van Defensie, de gouverneur, de oud-legercommandant luitenant-gene raal Boetje (de oudste reünist van het Ned.-Indische leger), de luitenant-generaal P. J. H. van der Palm en meerdere hooggeplaatsten officieren of oud-officieren een plaats ge vonden. Wij kunnen hier niet spreken over een hoofdtafel, waaraan alle autoriteiten plaats genomen hadden, daar velen der hooggeplaatsten den wensch hadden kenbaar gemaakt aan tafel öf bij hun promotie, öf bij een bepaalde groep van kennissen te worden geplaatst. Voor zoover geen bijzondere wenschen waren kenbaar gemaakt, waren de deelnemers zooveel mogelijk promotie- gewijze aan de verschillende tafels gerangschikt. Boven dien was er een tafel ingericht voor de leeraren en oud- leeraren van de Academie. De algemeene tafel voorzitter, majoor Govers, heette de aanwezigen welkom en sprak de hoop uit, dat een ieder zich aan dit diner zou amuseeren. De gouverneur stelde een dronk op het Koninklijk Huis in. De overige speeches zouden gehouden worden, nadat de warme gerechten van het programma zouden zijn verwerkt. Een stroom van telegrafische gelukwenschen was intus- schen binnengekomen. Door den adjudant van den gou verneur werden de twee voornaamste telegrammen voor gelezen, één van H. M. de Koningin-Moeder uit Arolsen, hetwelk in de volgende bewoordingen was gesteld: „Ik stel er prijs op, U allen nog eens de verzekering te geven van mijne groote belangstelling in het feest, dat de Koninklijke militaire academie heden viert. Ik wensch U, generaal, officieren, burgerleeraren, cadetten en allen, die in de oude K. M, A. zijn samengekomen, van harte geluk met dezen dag. Ik herdenk met waardeering en groote dank- 146

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 154