venhage een concert gegeven, hetwelk door den comman dant van het regiment grenadiers aan den gouverneur van de Koninklijke militaire academie was aangeboden, en door dezen wederom aangeboden aan het Oranje-comité. De regen stroomde neer, maar niettegenstaande dit heeft het bij dit concert niet aan belangstelling ontbroken. Helaas echter dwong de regen zoowel den uitvoerders als het pu bliek om het concert af te breken. Terwijl het diner plaats had, werd in Concordia het His toriespel gerepeteerd voor de onderofficieren van het gar nizoen Breda. In verband hiermede kon het corps cadetten eerst om 10 uur met de door haar georganiseerde soirée dansante beginnen. Deze avond had eveneens een zeer vlot verloop. Ook enkele reünisten, die de brandtrap naar de leeszaal nog niet waren vergeten, kunnen hierover medespreken. De cadettenband weerde zich kranig en al te gauw was het einde daar. Tweede dag. Aangezien dezen dag H. M. de Koningin, vergezeld van Hoogstderzelver Gemaal, Z. K. H. den Prins der Neder landen, en Hare Koninklijke Dochter, H. K. H. Prinses Juliana, de Academie met een bezoek zou vereeren, waren de verwachtingen tot het hoogste gespannen. Langen tijd verbleef men in het onzekere, of Hare Majes teit de Koninklijke militaire academie de hooge eer zou aandoen van een persoonlijk bezoek. Welk een groote vreugde bracht het, toen ten slotte het bericht kwam, dat de geheele Koninklijke Familie des Vrijdags een deel der Academefieesten zou bijwonen, terwijl des Zaterdags een rijtoer door de stad gemaakt zou worden 148

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 156