zich paren aan die van onze gasten, doet Uw gejuich opgaan met dat van de Bredasche burgerij, waarmede de Koninklijke militaire academie steeds op hechte wijze verbonden was. Ik ben overtuigd, dat wij allen het beste zullen geven, wat in ons is, om deze dagen te maken tot de schoonste in de geschiedenis der Koninklijke militaire academie en tot een bezegeling van onze belofte van onwankelbaren trouw aan Koningin en Vaderland!" De Feestrede. Volgens het officieel uitgegeven programma zou de feest rede te 10,45 worden uitgesproken in de Groote Kerk te Breda. Toen echter in den vooravond van Donderdag be kend werd, dat het Koninklijk Gezin reeds te 10.22 te Breda zou aankomen, werd het tijdstip van het uitspreken van de feestrede vervroegd tot half elf, terwijl bekend gemaakt diende te worden, dat een ieder, die een uitrioodiging tot bijwoning van deze feestrede had ontvangen, uiterlijk te 10.15 in de kerk aanwezig moest zijn. Het dagblad van Breda verspreidde dit bericht desge vraagd) per bulletin, des avonds om 10 uur werd dit bericht wereldkundig gemaakt door de radio, terwijl Donderdag avond en Vrijdagmorgen eenige vrachtauto's der kunstzijde industrie met groote aanplakbiljetten Breda en omgeving doorkruisten. Om half tien begon de kerk zich langzamerhand te vullen. Dank zij de sub-commissie onder voorzitterschap van den juist den vorigen dag tot hoogleeraar benoemden heer Ir. W. T. Clous, krachtdadig gesteund door het mede-com missielid J. W. Vintges, en een twintigtal cadetten-orde commissarissen, kon een ieder spoedig de haar of hem toe gewezen plaats innemen, terwijl bovendien op den platte- 150

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 158