grond van de kerk, op de achterzijde van de kaart, de plaats was aangegeven. Voor het koor in de banken der kerkvoogdij waren de plaatsen gereserveerd voor de Koninklijke Familie met de begeleidende leden van de hofhouding. Vóór deze banken hadden plaats genomen de officieele autoriteiten, onder wie de Minister van Defensie, de Minister van Arbeid, Z. E. Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, de Minister van Jus titie, Z. E. Mr. Dr. J. Donner, en de opperofficieren. In het schip voor den preekstoel hadden de cadetten der drie studiejaren een plaats gekregen, terwijl daarnaast en juist tegenover de zitplaatsen van de Koninklijke Familie voor de officieren en leeraren met hunne dames plaatsen waren gereserveerd; hierachter vonden de onderofficieren van de Academie een plaats. De overige gedeelten van de kerk werden gevuld door de reünisten met hunne dames en enkele genoodigden. Te half elf werden de Leden van de Koninklijke Familie door den gouverneur en eenige officieren aan den ingang van de kerk ontvangen en naar hunne plaatsen geleid onder het spelen van het Oude Wilhelmus op het orgel door den heer Govert Dorreboom. De generaal-majoor b. d. W. E. VAN DAM VAN ISSELT nam daarop het woord voor het uitspreken van de feest rede. Deze in haar geheel opnemen zou te veel plaats in nemen. Het Koninklijk Gezin werd door den feestredenaar met de volgende woorden begroet: Majesteit! Geëerbiedigd Hoofd van den Staat. Hoogge- eerde Koningin! Het moge den feesteredenaar van heden veroorloofd zijn, allereerst U en Uw Koninklijk Gezin na mens alle aanwezigen eerbiedig welkom te heeten en U, inzonderheid uit naam van het bestuur van de Koninklijke 151

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 159