vers van het Wilhelmus, terwijl dit koor vóór het uitspre ken van de feestrede uit Valerius' Gedenckclanck ,,Heer, die de tente des hemels spreyt" en „Gelukkig is het land" vertolkt had. De heer Govert Dorrenboom heeft door zijn machtig orgelspel mede groote wijding aan deze plechtig heid gegeven. Het Militaire Feest. Onder voorzitterschap van den majoor J. H. Fruyt van Hertog had de sub-commissie, bestaande uit de kapiteins Sicherer, Wielinga en Bruning, den ritmeester Van Diepen- brugge, de luitenants Steenbeek, Vintges en Peters en den leeraar Venker dit feest voorbereid. Dank zij de voortdu rende zorg van den kapitein Bruning en den heer Venker was het zijterrein herschapen in een feestterrein, dat aan eenige duizenden toeschouwers een plaats bood, voorna melijk zitplaatsen. Mede was een Koninklijke tribune in gericht, welke geflankeerd was door twee officieele tribu nes, waarop de Ministers Lambooy, Slotemaker de Bruine en Donner, benevens vele burger- en militaire autoriteiten en hooggeplaatste officieren een plaats hadden gevonden. Zonder aan iemands verdienste te kort te willen doen, moge hier de kapitein Bruning extra genoemd worden, die de algemeene leiding heeft gehad voor de versiering en in richting van de verschillende terreinen en gebouwen en, niet tegenstaande deze werkzaamheden, die een groot gedeelte van zijn tijd en aandacht vergden, tevens nog kans heeft gezien, de zeer druk bezochte Indische luitenants-bivak- woning te bouwen. Om 1 uur begon reeds de groote toeloop van het publiek. In verband met de komst van het Koninklijk Gezin, kon na 1.55 geen toegang meer verleend worden. Precies twee uur reed de Koninklijke Familie onder de 15S

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 161